Sort by
  • Disenchanted

    ★★½

  • Do Revenge

    ★½

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Incantation

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Lead Me Home

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Hard Hit

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ½

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★