Sort by

gemcathy has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hole

The Hole

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry