• Save Ralph

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The F**k-It List

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Last Summer

  • Lunatics

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • The Act

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Spring Breakaway

    ½

  • Booksmart

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Holiday Spectacular

  • Dumplin'

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Princess Switch

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Holiday Calendar

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Chicken Girls: The Movie

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

  • Irreplaceable You

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★