• Shirley

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Chambermaid

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • We the Animals

    ★★★★

  • Time Share

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Wonder

    ★★★½

  • The Eternal Feminine

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • I Dream in Another Language

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Lou

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★