Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
19
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spartacus

Spartacus

1960
×
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★½
Edit this entry  
04
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Retribution

Retribution

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
16
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read prior review Edit this entry  
21
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Crash

Crash

2004
×
½
Edit this entry  
20
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Edit this entry  
19
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry