Sort by

genevieve has logged 14 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shadows

Shadows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Society

Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Doll's House

A Doll's House

1992
×
Read the review Edit this entry  
05
Showrunners: The Art of Running a TV Show

Showrunners: The Art of Running a TV Show

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry