genevieve has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stargate

Stargate

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flower

Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tomboy

Tomboy

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry