• Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Monos

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

  • Shadow

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Asako I & II

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mute

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Operation Red Sea

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

  • Youth

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½