Sort by

Jake.G has logged 40 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bed Peace

Bed Peace

1969
×
Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nicky Deuce

Nicky Deuce

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pi

Pi

1998
×
Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Edit this entry  
09
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is an Adventure

This Is an Adventure

2005
×
Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry