Brett Arnold has logged 50 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Signal

The Signal

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rapture

Rapture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Vortex

Vortex

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lockout

Lockout

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Knocking

Knocking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry