• ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • A Celebration of the Music from Coco

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Kalank

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • What Men Want

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½