ayesha has logged 128 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baar Baar Dekho

Baar Baar Dekho

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fitoor

Fitoor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry