Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three to Tango

Three to Tango

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Class Act

Class Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★½
Edit this entry  
02
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Elektra Luxx

Elektra Luxx

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Date with Drew

My Date with Drew

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Voices

Voices

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rebound

Rebound

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry