RSS feed for geniushead55
  • Shirley

    ★★★★★

  • Happy Old Year

  • Awoken

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

  • Jezebel

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★★★

  • Paradise Hills

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • mid90s

  • High Life

  • Halloween

  • Teen Spirit

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

  • Rosy

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

  • Climax

    ★★★★

  • Border

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • In the Aisles

    ★★★★

  • Game Night

  • Isle of Dogs