Sort by

Giorgos has logged 472 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Man Walking Around a Corner

Man Walking Around a Corner

1887
×
Read the review Edit this entry  
30
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Read the review Edit this entry  
29
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Felix the Cat Saves Christmas

Felix the Cat Saves Christmas

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Bachelor 3

The Bachelor 3

2018
×
½
Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My name is Eftyhia

My name is Eftyhia

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Safe Sex

Safe Sex

1999
×
★★
Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Let the Women Wait!

Let the Women Wait!

1998
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
06
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
02
Amerika Square

Amerika Square

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
Edit this entry  
01
Excursion

Excursion

1966
×
★★★
Edit this entry  
01
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry