Sort by

Giorgos has logged 34 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
28 Οκτωβρίου Ώρα 5.30

28 Οκτωβρίου Ώρα 5.30

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Apaches of Athens

The Apaches of Athens

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Monks

Two Monks

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fieldwork Footage

Fieldwork Footage

1928
×
Edit this entry  
23
The Attack of the Giant Mousaka

The Attack of the Giant Mousaka

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sarajevo

Sarajevo

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Golden Dawn Girls

Golden Dawn Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Consuming Contemporary

Consuming Contemporary

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight After

The Midnight After

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Invasion

Home Invasion

2016
×
★½
Edit this entry