• To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Feed

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The One I Love

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Tom at the Farm

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Very Good Girls

    ★★★

  • Brave

    ★★★½

  • Heartbeats

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Heima

    ★★★★½

  • Across the Universe

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • Hotel Chevalier

    ★★★★

  • Stardust

    ★★★½

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★½

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★

  • Rushmore

    ★★★½

  • The Mask

    ★★

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★½

  • The Terminator

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★½

  • Airplane!

    ★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • The Many Adventures of Winnie the Pooh

    ★★★★★