• Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★★★

  • Unsolved Mysteries: Death in Oslo

    ★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★★

  • Never Hike in the Snow

    ★★½

  • Tremors: Making Perfection

  • The Haunting of Bly Manor

  • Tales from the Hood 3

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Welcome to Sudden Death

    ★★

  • Stuntwomen: The Untold Hollywood Story

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • Ju-on: Origins

    ½

  • Hamilton

    ½

  • Unsolved Mysteries: House of Terror

    ★★

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: No Ride Home

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Debt Collectors

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Scoob!

    ½

  • Capone

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Extraction

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Sonic Rebuilt

  • Bloodshot

    ★★★

  • Alone

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Superman: Red Son

    ★½

  • Amityville Island

    ½

  • Onward

    ★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Grizzly II: Revenge

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Bad Boys for Life

  • White House Farm

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Kamen Rider Reiwa: The First Generation

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

  • Black Christmas

  • 1917

  • Spies in Disguise

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Grand Isle

    ★★

  • Charlie's Angels

  • The Good Liar

  • Frozen II

    ★½

  • Undercover Brother 2

  • Doctor Sleep

  • Killer Sofa

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★