Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

2010
×
Edit this entry  
24
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
Read prior review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read prior review Edit this entry  
23
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
Read the review Edit this entry  
23
Nature of the Beast

Nature of the Beast

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
The Nest

The Nest

1987
×
Edit this entry  
22
Clownhouse

Clownhouse

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Edit this entry  
17
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Dragon Ball Z: Lord Slug

Dragon Ball Z: Lord Slug

1991
×
Read prior review Edit this entry  
16
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
Read prior review Edit this entry  
11
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
Read prior review Edit this entry  
31
TMNT

TMNT

2007
×
Read prior review Edit this entry  
31
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Project A-Ko 2: Plot of the Daitokuji Financial Group

Project A-Ko 2: Plot of the Daitokuji Financial Group

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Project A-Ko

Project A-Ko

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Glass Key

The Glass Key

1942
×
Edit this entry  
30
Roadhouse Nights

Roadhouse Nights

1930
×
Edit this entry  
30
Sing a Bit of Harmony

Sing a Bit of Harmony

2021
×
Edit this entry  
29
Ranma ½: The Movie 3 — The Super Non-Discriminatory Showdown: Team Ranma vs. the Legendary Phoenix

Ranma ½: The Movie 3 — The Super Non-Discriminatory Showdown: Team Ranma vs. the Legendary Phoenix

1994
×
Read prior review Edit this entry  
29
Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

1995
×
Read prior review Edit this entry  
29
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
Read prior review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
28
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
27
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
27
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Read the review Edit this entry