geoffreyjar has logged 1,126 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Open House

Open House

1987
×
Edit this entry  
23
Moon in Scorpio

Moon in Scorpio

1987
×
½
Edit this entry  
22
Frightmare

Frightmare

1974
×
Edit this entry  
22
Offerings

Offerings

1989
×
★★
Edit this entry  
22
Luther the Geek

Luther the Geek

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
Edit this entry  
22
Olivia

Olivia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

1991
×
★½
Edit this entry  
22
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
Edit this entry  
21
The First Power

The First Power

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Splatter University

Splatter University

1984
×
Edit this entry  
21
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★½
Edit this entry  
21
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★
Edit this entry  
21
Happy Hell Night

Happy Hell Night

1992
×
Edit this entry  
21
Schizoid

Schizoid

1980
×
½
Edit this entry  
20
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nail Gun Massacre

Nail Gun Massacre

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Stolen Kids

Unsolved Mysteries: Stolen Kids

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Death in Oslo

Unsolved Mysteries: Death in Oslo

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
18
Return of the Boogeyman

Return of the Boogeyman

1994
×
Edit this entry  
18
Boogeyman II

Boogeyman II

1983
×
Edit this entry  
18
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★½
Edit this entry  
18
Body Count

Body Count

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Edit this entry  
17
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Never Hike in the Snow

Never Hike in the Snow

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry