• Squid Game

    ★★★★★

  • My Son

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Audrey

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hotel Vivier Cinémathèque

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • Ammonite

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Hillary

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Glorias

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • His House

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Mama Weed

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Tall Girl

  • The King

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Frankie

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • Dreamland

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Dumplin'

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Book Club

    ★★★★★

  • Bobby Kennedy for President

  • Unsane

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Our Souls at Night

  • Lady Bird

    ★★½

  • Miss Dior

  • Mary Shelley

    ★★★★★

  • Mrs. Hyde

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

  • Abducted in Plain Sight

  • Claire's Camera

    ★★★

  • Song to Song

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • Allied

  • I'm Not Ashamed

  • 20th Century Women

  • The Edge of Seventeen

  • Jackie

    ★★★★★

  • Before the Flood

  • A United Kingdom

    ★★★★★

  • Planetarium

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★