Sort by

George has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl Who Believes in Miracles

The Girl Who Believes in Miracles

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The English Patient

The English Patient

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry