George has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incitement

Incitement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Riot

White Riot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen K

Citizen K

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry