• The Matrix Revolutions

    ★★½

  • Scary Movie 3

    ★★½

  • Brother Bear

    ★★★½

  • Elf

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Underworld

    ★★½

  • Love Actually

    ★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★½

  • Freaky Friday

    ★★½

  • Spy Kids 3-D: Game Over

    ★★

  • American Wedding

    ★★½

  • Bad Boys II

    ★★½

  • Terminator 3: Rise of the Machines

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★½

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★

  • Bruce Almighty

    ★★★

  • X2

    ★★★★½

  • Holes

    ★★★★

  • Anger Management

    ★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Gangs of New York

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • The Santa Clause 2

    ★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★½

  • 8 Mile

    ★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★½

  • Signs

    ★★★½

  • Men in Black II

    ★★½

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★½

  • The Bourne Identity

    ★★★★

  • Spirit: Stallion of the Cimarron

    ★★★★½

  • Insomnia

    ★★★½

  • The Pianist

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • Spider-Man

    ★★★★½

  • The Scorpion King

    ★½

  • Resident Evil

    ★★

  • Ice Age

    ★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding

    ★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Not Another Teen Movie

    ★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Training Day

    ★★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★½

  • Zoolander

    ★★½

  • Band of Brothers

    ★★★★★

  • American Pie 2

    ★★★

  • Rush Hour 2

    ★★★

  • The Princess Diaries

    ★★½

  • Planet of the Apes

    ★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Jurassic Park III

    ★★

  • Legally Blonde

    ★★★

  • Scary Movie 2

    ★★

  • The Fast and the Furious

    ★★★½

  • Pearl Harbor

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Mummy Returns

    ★★★

  • Spy Kids

    ★★★

  • Hannibal

    ★★★