• The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Night School

    ★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½