Sort by

George has logged 265 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Odiyan

Odiyan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Road

The Road

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Wednesday!

A Wednesday!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry