Sort by

george has logged 45 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daughter

Daughter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fauve

Fauve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Operator

Operator

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sister

Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everest

Everest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry