Sort by

george has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adult Material

Adult Material

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry