• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Kim Possible

    ★★★

  • Rent

    ★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★

  • Life-Size 2: A Christmas Eve

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • 6-Headed Shark Attack

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Santa Jaws

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Life of the Party

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ½

  • A Christmas Prince

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • La La Land

  • The Martian

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Fifty Shades of Grey

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Wild

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • Her

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★