Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Figure Skating: U.S. Championships

Figure Skating: U.S. Championships

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild

Wild

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rent

Rent

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry