maddie has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Life-Size 2: A Christmas Eve

Life-Size 2: A Christmas Eve

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
6-Headed Shark Attack

6-Headed Shark Attack

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gypsy

Gypsy

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1776

1776

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
1776

1776

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry