• UMMA

    ★★

  • X

    ★★½

  • The Cellar

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Shut In

  • Death on the Nile

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Master

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Echoes of the Past

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • The Shadow in My Eye

    ★★★★

  • Stuck Together

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★½

  • Hellbender

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Advent Calendar

    ★½

  • After Yang

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Power

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Yellow Wallpaper

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • The Feast

    ★★