🎄George Zverblis🎄 has logged 655 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

2011
×
★½
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005

The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rare Exports Inc.

Rare Exports Inc.

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Christmas Grace

Christmas Grace

2014
×
½
Edit this entry  
23
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Predator Holiday Special

The Predator Holiday Special

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
05
Tau

Tau

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
05
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Edit this entry  
03
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Sick Kitten

The Sick Kitten

1903
×
★★★★
Edit this entry  
02
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Edit this entry