George Zverblis has logged 789 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Santa vs. the Snowman

Santa vs. the Snowman

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
22
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★½
Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
½
Edit this entry  
19
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★
Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Edit this entry  
19
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★½
Edit this entry  
19
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★
Edit this entry  
19
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★
Edit this entry  
19
Cricket on the Hearth

Cricket on the Hearth

1967
×
Edit this entry  
19
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
½
Edit this entry  
19
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Edit this entry  
18
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
½
Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
Edit this entry  
18
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
Edit this entry  
18
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
½
Edit this entry