RSS feed for Georgia
  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Winona

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Exile

    ½

  • Last Christmas

  • Not to Be Unpleasant But We Need To Have a Serious Talk

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Cosmic Candy

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Nobadi

    ★★★½

  • Beware of Children

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Echo

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ★★

  • Zizotek

    ★★½

  • Let There Be Light

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Port Authority

    ★★½

  • Little Joe

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • A Dog Called Money

    ★★★

  • The Kindness of Strangers

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★