• Enola Holmes

    Enola Holmes

    ★★★

    Hello jacked Sherlock Holmes

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★

    and then machine gun kelly wonders why he got arrested twice in Sweden

  • Ghostland

    Ghostland

    ★★★½

    This was hella good

  • Alex Strangelove

    Alex Strangelove

    ★★

    Why production teams only use suicide silence tees for that one annoying character with one lines?

  • Little Evil

    Little Evil

    ★★

    Did they just...?

  • Buffaloed

    Buffaloed

    ★★★½

    I guess I love Zoey Deutch now

  • Banana Split

    Banana Split

    ★★★

    Hoes over bros sisters, hoes over bros

  • The King of Staten Island

    The King of Staten Island

    ★★★½

    Yay cause 2020 is Pete's year but also aawh Pete for 2020 being his year

  • 8:46

    8:46

    ★★★★★

    On repeat

  • Endings, Beginnings

    Endings, Beginnings

    ★★

    ~*aesthetics*~ is not always the way to go to make a good movie

  • The Lovebirds

    The Lovebirds

    ★★

    Whyyyyyyyyyyyyyuuuuh

  • Normal People

    Normal People

    ★★★★½

    Do you think it was a good idea to watch this in quarantine, right after reading "a little life"?