• Bloodshot

    Bloodshot

    I never wanted to see a movie with Vin Diesel ever again but then Sam Heughan goes and makes one with him

  • The Photograph

    The Photograph

    ★★½

    The power couple I didn't know I needed

  • Unbelievable

    Unbelievable

    ★★★★★

    A FUCKING PLUS THANK YOU

  • Horse Girl

    Horse Girl

    ★★

    This was... sad

  • Everything, Everything

    Everything, Everything

    Things that made me go "um okay" #73784949394

  • The Invisible Man

    The Invisible Man

    ★★★★

    So, Elizabeth Moss is a genre now?

  • The Gentlemen

    The Gentlemen

    ★★★★

    Matthew McConaughey and Charlie Hunnam keeping a straight face during that "jumping phuc boy" line, is the best cinema I've seen in a while.

  • The Half of It

    The Half of It

    ★★★½

    The perfect example that we can have nice things, Netflix.

  • The Lodge

    The Lodge

    ★★★½

    A thriller that is actually good????!??!? In the year 2020???!?!?!?!!?

  • The Assistant

    The Assistant

    ★★★½

    V nice

  • The Other Lamb

    The Other Lamb

    ★★

    Me: Can we get an Ari Aster film?
    Mom: We have an Ari Aster film at home.
    Ari Aster film at home:

  • Gretel & Hansel

    Gretel & Hansel

    ★★

    Nice atmosphere that had nothing to do with the tale