• Middleditch & Schwartz

    Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

    WHY IS THIS ONLY A THREE PART THING? WE NEED 100

  • Velvet Buzzsaw

    Velvet Buzzsaw

    ★½

    A movie about pretentious art douchebags where art comes alive and messes with them? Groundbreaking

  • Swallow

    Swallow

    ★★★½

    Haley Bennett straight up tho

  • Misbehaviour

    Misbehaviour

    ★★★½

    This was refreshing actually

  • Fantasy Island

    Fantasy Island

    ½

    what did I just watch

  • The Turning

    The Turning

    ½

    Endless. Literally endless.

  • Uncut Gems

    Uncut Gems

    ★★★★

    I wanna thank Pete Davidson's constant and uncalled for promotion of this movie that brought me here. Thanks, my man.

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★

    Were they trying to be politically correct or were they trying to be meta about political correctness? We're never going to find out.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

    I DON'T HAVE ANGER ISSUES

  • Big Time Adolescence

    Big Time Adolescence

    ★★★

    Having seen two movies in a row with Pete Davidson and MGK, now I'm ready for that Beavis and Butt-Head remake.

  • The Dirt

    The Dirt

    ★★★

    Mötley Crüe is my kryptonite and this was fun af

    edit: ROTTEN TOMATOES GAVE THIS HALF THE RATING THEY GAVE "AMERICAN SATAN"?????? HOW MUCH DID SUMERIAN PAY FOR THAT THING?

  • The Kindness of Strangers

    The Kindness of Strangers

    ★½

    Awful execution