Georgia has written 18 reviews for films rated ★★ .

  • Alex Strangelove

    Alex Strangelove

    ★★

    Why production teams only use suicide silence tees for that one annoying character with one lines?

  • Little Evil

    Little Evil

    ★★

    Did they just...?

  • Endings, Beginnings

    Endings, Beginnings

    ★★

    ~*aesthetics*~ is not always the way to go to make a good movie

  • The Lovebirds

    The Lovebirds

    ★★

    Whyyyyyyyyyyyyyuuuuh

  • Horse Girl

    Horse Girl

    ★★

    This was... sad

  • The Other Lamb

    The Other Lamb

    ★★

    Me: Can we get an Ari Aster film?
    Mom: We have an Ari Aster film at home.
    Ari Aster film at home:

  • Gretel & Hansel

    Gretel & Hansel

    ★★

    Nice atmosphere that had nothing to do with the tale

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★

    Were they trying to be politically correct or were they trying to be meta about political correctness? We're never going to find out.

  • Night Hunter

    Night Hunter

    ★★

    You can tell a lot about someone's acting skills when they make the best out of such bad material.

  • Cosmic Candy

    Cosmic Candy

    ★★

    The trippy expectations were never met

  • The Lion King

    The Lion King

    ★★

    One star for timon and one for pumba because they were my stars

  • The Tribes of Palos Verdes

    The Tribes of Palos Verdes

    ★★

    Cody Fern alone is 🌟🌟🌟🌟🌟 but oh my god this was messy af