Georgia has written 36 reviews for films rated ★★★ .

  • Enola Holmes

    Enola Holmes

    ★★★

    Hello jacked Sherlock Holmes

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★

    and then machine gun kelly wonders why he got arrested twice in Sweden

  • Banana Split

    Banana Split

    ★★★

    Hoes over bros sisters, hoes over bros

  • Big Time Adolescence

    Big Time Adolescence

    ★★★

    Having seen two movies in a row with Pete Davidson and MGK, now I'm ready for that Beavis and Butt-Head remake.

  • The Dirt

    The Dirt

    ★★★

    Mötley Crüe is my kryptonite and this was fun af

    edit: ROTTEN TOMATOES GAVE THIS HALF THE RATING THEY GAVE "AMERICAN SATAN"?????? HOW MUCH DID SUMERIAN PAY FOR THAT THING?

  • Hustlers

    Hustlers

    ★★★

    110 minutes of JLo flexing that you'll never look like her no matter how much you try

  • Winona

    Winona

    ★★★

    Περίμενα κάψιμο περισσότερων εγκεφαλικών κυττάρων. Αλέξανδρε με απογοήτευσες.

  • It Must Be Heaven

    It Must Be Heaven

    ★★★

    Chilling and random -or maybe not?

  • Between Two Ferns: The Movie

    Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

    Just release the rest of the outtakes, please and thank you.

  • Five Feet Apart

    Five Feet Apart

    ★★★

    textbook cliche but that doesn't mean I won't cry

  • The Professor

    The Professor

    ★★★

    Remember when Johnny Depp made good movies? Cause this reminded me.

  • Shazam!

    Shazam!

    ★★★

    The first half was very funny and refreshing but they kind of lost it by the end. Still pretty good.