• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Save Ralph

  • Yes Day

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • All My Life

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Mainstream

  • Tenet

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • One World: Together at Home

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Can You Keep a Secret?

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★