Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cold Tropics

Cold Tropics

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Valparaiso

Valparaiso

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Assassins

Assassins

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
System K

System K

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Who Lives Upstairs

She Who Lives Upstairs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ainda Te Amo Demais

Ainda Te Amo Demais

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
5 Fitas

5 Fitas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Praça Walt Disney

Praça Walt Disney

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apiyemiyekî?

Apiyemiyekî?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memory House

Memory House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
People You May Know

People You May Know

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
'Til Kingdom Come

'Til Kingdom Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mighty Spirit

The Mighty Spirit

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Indianara

Indianara

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Céu da Boca

Céu da Boca

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Stem

A Stem

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lavender

Lavender

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bonde

Bonde

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Breakwater

Breakwater

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ema

Ema

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Macabre

Macabre

2019
×
Read the review Edit this entry