Sort by

George has logged 324 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear City

Fear City

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Switch

The Switch

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Brooklyn: The Story of Death By Audio

Goodnight Brooklyn: The Story of Death By Audio

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
Desert Blue

Desert Blue

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wedding Party

The Wedding Party

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry