Sort by

George has logged 28 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Firm

The Firm

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wilson

Wilson

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pop Aye

Pop Aye

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extraordinary: The Stan Romanek Story

Extraordinary: The Stan Romanek Story

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Edit this entry  
11
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cowboy del Amor

Cowboy del Amor

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pumping Iron II: The Women

Pumping Iron II: The Women

1985
×
★½
Read the review Edit this entry