Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suzume

Suzume

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malum

Malum

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry