• Halloween Kills

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

    ★★★

  • The Rental

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Disclosure

  • Spree

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Bring the Soul: The Movie

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

  • Blockers

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

  • Blindspotting

    ★★★★½