• Schumacher

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • Last Summer

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • I'm Not Talking About That

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Making the Witcher

  • The Old Guard

    ★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Felicità

  • Sex, Explained

  • The Way We Are

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • My Sister

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • You've Got Murder

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Passed by Censor

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Queen Lear

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • La Belle Indifference

    ★★★

  • School Life

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Swallows of Kabul

  • Chernobyl

  • Noah Land

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★½

  • The Day After I'm Gone

  • Money Trap

    ★½

  • The Souvenir

  • The Report

    ★★★½

  • I Am Mother

  • Breakwater

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bartu Ben

  • Green Book

    ★★★★

  • The Announcement

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man