Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
06
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★
Edit this entry  
28
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
One Piece: Strong World Episode 0

One Piece: Strong World Episode 0

2010
×
Edit this entry  
01
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
One Piece Film: Z

One Piece Film: Z

2012
×
Edit this entry  
25
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
Edit this entry  
21
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry