Sort by

lovesick has logged 117 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All-American Trash

All-American Trash

2016
×
Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casque

Casque

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mei and the Kittenbus

Mei and the Kittenbus

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry