Sort by

lovesick has logged 44 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joshy

Joshy

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry